بعد از داشتن یک روز طولانی و خسته کننده بهترین راه برای رفع تمام خستگی ها خواب شب است. برای یک خواب راحت که بتوانید صبح را با انرژی زیاد شروع کنید باید رخت خوابی راحت داشته باشید و یکی از موارد مهم برای رخت خواب راحت یک بالش آماده بسیار خوب است.

همه ما برای خوابی بهتر به بالش آمادهه مناسب نیاز داریم و بالش باید متناسب با نیاز افراد و با توجه به مدل خوابیدن آنها متفاوت باشد .

خرید بالش آماده یکی از حساس‌ترین و مهمم ترین موارد در انتخاب کالای خواب است. برا انتخاب یک بالش مناسب نیاز است که  روش­‌های انواع مواد پرکننده بالش آمادهصحیح خوابیدن را بدانید. یک از روش های درست خوابیدن شامل خوابیدن به کمر و به پهلو است، اگر به صورت صاف و طاق‌­باز می­‌خوابید بالش نرم و هتلی که ارتفاع قابل تنظیمی دارد یک انتخاب مناسب برای شماست تا سرتان جلوتر از بدنتان قرار نگیرد.

اگر از آن دسته افادی هستید که بیشتر شب را به پهلو می‌خوابید بالش سفت و با ارتفاعی که فاصله شانه تا سرتان رو پر کند بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود، همچنین اگر از دردهای گردن و ستون فقرات رنج می‌­برید بالش طبی برای دیسک گردن انتخاب هوشمندانه­‌ایست و در نهایت اگر به صورت دمر می­‌خوابید که توصیه می­‌کنیم این عادت را ترک کنید، برای جلوگیری از فشار مضاعف به گردن و ستون فقرات تا حد امکان از بالش نازک استفاده نمایید.

 

انواع مواد پرکننده بالش آماده

 

استفاده از این الیاف ها و مواد بسته به نوع بالش متفاوت هستند. بالش هایی که دارای سفتی بیشتری هستند، الیافی با دانسیته و فشردگی بیشتر بوده و دارای تراکم بیشتری هستند. از این الیاف در بیشتر بالش ها استفاده می شود.

اما بالش هایی که دارای نرمی بیشتری هستند دارای الیاف اصطلاحا حلاجی شده یا با دانسیته و فشردگی کمتری هستند که همین تنوع از لحاظ نوع، الیاف را متفاوت می کند.

 

استفاده از پنبه

 

پنبه یک ماده‌ طبیعی و ضدحساسیت است که قابل تنفس هستند و به آسانی قابلیت شستوشو دارند. یکی از مزایای استفاده از الیاف طبیعی این است که ‌نسبت به  الیاف مصنوعی خیلی نرم‌ترهستند و راحتی و محافظت‌کنندگی بیشتری هم دارند. و همینطور در مقایسه با پلی‌استر و فوم خنک‌تر هستند.

اما یکی از معایب اصلی استفاده از پنبه این است که در عرض چند ماه بر اثر استفاده شدن گوله می‌شوند و پف یک‌دستی نخواهند داشت. به‌همین خاطر در کنار پنبه معمولا درصدی هم الیاف مصنوعی استفااده می شود تا شکل‌شان را بیشتر حفظ کنند.

 

استفاده از الیاف بالفایبر

 

بالفیبر ترکیبی از دو کلمه بال (گلوله) و فایبر (فیبر) است اصطلاحا در بازار به آن الیاف تیله ای هم می گویند. در بسیاری از بالش آماده ها از این الیاف استفاده می شود به خاطر اینکه این الیاف لطافت خاصی دارد و به راحتی در فضای بالش جا به جا می شود. هرچه قدر درصد استفاده از هالو (فیبر) در این الیاف بیشتر باشد طول عمر این الیاف بیشتر می شود و همچنین در طول دوره استفاده دیرتر کاهش حجم پیدا می کند.

 

استفاده از پر

 

بالش‌ آماده هایی که از  پر درست شده اند معمولا از پر بال و پشت پرنده هایی از جمله اردک یا غاز پُر می‌کنند. ترکیب کرک و پر هم برای درست کردن بالش آماده رایج است. اما بالش‌های کرک و پر از بالش‌هایی که فقط با پر پُر شده‌ باشند، گران‌تر هستند. بالش‌های کرک و پر درصورتی‌که مقدار کرک‌شان بیشتر از ۱۰ درصد نباشد همان بالش پر تلقی می‌شوند.

از معایب این بالش آماده در کرج می توان به این اشاره کرد که بالش‌های پر کمی سفت‌اند و اغلب قابل‌شست‌وشو نیستند. مثل کرک می‌توانند حساسیت‌زا باشند و بوی ناخوشایندی بدهند.

از معایب آن هم می توان به ای موضوع اشاره کرد که از بالش‌های کرک تخت‌تر و سنگین‌ترند. دوام‌شان هم از بالش‌های الیاف‌مصنوعی بالاتر است.

 

استفاده از الیاف لیز

 

یکی از برتری های استفاده از الیاف لیز اسن است که  لطافت و نرمی بیشتری نسبت به الیاف بالفایبر دارد.  به همین دلیل در بالش آماده هایی که دارای نرمی بیشتری هستند از این الیاف استفاده می شود. این الیاف به علت لخت بودن نسبت به الیاف بالفایبر دارای سنگینی بیشتر و خاصیت حرکت و جابجایی کمتری می باشد.افرادی که علاقه زیادی به بالش های نرم و فرورونده دارند بهتر است که از این نوع بالش آماده استفاده نمایند.

 

استفاده از الیاف آلوئه ورا

 

این نوع الیاف دارای  لایه های فیبری از جنس گیاه آلوئه ورا است. بنابراین ریشه گیاهی دارد اما سنتتیک می باشند و  به خاطر همین ویژگی دارای لطافت و خاصیت ضد حساسیت و آنتی باکتریال می باشد.

 

استفاده از بالش لاتکس

 

بالش‌های لاتکس مانند بالش‌های مموری فوم انعطاف‌پذیر و طبی هستند. این بالش‌ها از جنس صمغ درخت لاتکس تهیه می‌شوند و ۱۰۰ درصد طبیعی هستند.

همان‌طور که گفتیم بالش‌های لاتکس مثل بالش‌های مموری فوم به خاطر قابلیت انعطاف‌پذیری که دارند شکل سر و گردن را به خودشان می‌گیرند و از تمام انحناها و خطوط سر و گردن و ستون فقرات حمایت می‌کنند.

شاید زمانی که برای نخستین بار بالش لاتکس را از کاور و جعبه بیرون بیاورید بوی خاصی از آن به مشام برسد که اهمیتی ندارد و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود. اگر عادت دارید روی شکم بخوابید بهتر است یک بالش لاتکس نرم انتخاب کنید و اگر از آن دسته افرادی هستید که به پهلو می‌خوابید بهتر است نوع سفت‌تر بالش را خریداری کنید.

بالش‌های لاتکس غیرقابل شستشو هستند، اما نگران این مسئله نباشید چون نسبت به سایر انواع بالش در برابر گردوغبار و کپک مقاوم هستند و در صورت لزوم باید با یک پارچه نخی نم‌دار آن‌ها را تمیز کنید.

 

استفاده از بالش مموری فوم

یکی از جدید ترین بالش‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند بالش های مموری هستند. این نوع بالش از انواع بالش‌های موجود در بازار هستند و به خاطر راحتی و کم کردن فشار روی عضلات گردن هواداران زیادی دارند. بالش‌ مموری فوم به این خاطر که شکل سر و گردن را به خود می‌گیرند از افتادن سر و گردن موقع خواب پیشگیری می‌کنند و درنتیجه در درازمدت مشکلات و دردهای عضلانی گردن و دیسک و ستون فقرات را اصلاح می‌کنند.

این بالش‌ها که معمولاً جنبه طبی دارند و از سوی پزشک ارتوپد تجویز می‌شوند ممکن است در ابتدا چندان راحت به نظر نرسند اما کم‌کم به آن‌ها عادت می‌کنید.

در حقیقت انواع مموری فوم بالش مطابق با انحنای گردن طراحی‌شده‌اند و به این دلیل که موقع خواب شکل سر و گردن را به خود می‌گیرند دردهای گردن و کمر را اصلاح می‌کنند، به همین دلیل بالش مموری فوم بهترین انتخاب برای افرادی است که به پهلو می‌خوابند چون از ستون مهره‌ها مراقبت می‌کند.

شستشوی این بالش‌ها بسیار آسان است و در برابر گردوغبار بسیار مقاوم‌تر از سایر انواع بالش هستند و این ویژگی باعث محبوبیت بیشتر این نوع بالش آماده شده است. برای تمیز کردن بالش مموری فوم از یک اسفنج یا پارچه نم استفاده کنید. نقطه‌ضعف این بالش‌ها بوی نامطبوعی است که در صورت گرم شدن بیش‌ازحد به خودشان می‌گیرند.

 

استفاده از بالش مموری فوم

 

سه مورد اساسی برا انتخاب یک بالش آماده خوب

 

شکل اصلی گردن تکیه گاه از مموارد مهم برای انتخاب بالش

 

طراحی شیار ، وسط پایین تر از اطراف است ، علاوه بر پشتیبانی متوسط از سر ، می تواند به آرامی گردن را نیز پشتیبانی کند. قسمت های چپ و راست ضخیم تر هستند و می توانند به طور خودکار هنگام جابجایی بدن هنگام خواب بدن ، با ارتفاع طرف بدن انسان سازگار شوند

. هر قسمت از این شکل وضعیت خواب ایده آل شما را تضمین می کند. شکل اصلی 5 نوع بالش مناسب شامل 5 قسمت (جلو ، عقب ، چپ و راست و قسمت میانی) ، پشتیبانی متوسط از گردن است. هر قسمت بهترین وضعیت شما را تضمین می کند. واحد گردن: گردن پشتیبانی ملایم قسمت میانی: پایین تر از اطراف ، به منظور پشتیبانی از سر. طرفین نسبتاً ضخیم هستند و طرف در هنگام خواب چرخانده می تواند به طور خودکار با ارتفاع سمت بدن بدن سازگار شود.

 

ارتفاع مناسب

ارتفاع بالش برای گردش خون گردن مفیدتر است ، اکسیژن کافی به مغز می دهد ، از خواب بیدار شوید ، مغز بیدار تر باشد ، روح کامل تر است. شخصاً فکر کنید که می توانید از بین 5 ارتفاع اصلی و بیش از 10 نوع بالش انتخاب کنید. خواب بدن انسان در واقع راحت تر است وقتی که همان وضعیت ایستاده است ، یعنی بدن انسان هنگام خواب به یک زاویه 5 درجه احتیاج دارد.

اگر روی بالش نمی خوابید ، حداقل از سر پشتیبانی نکنید! بدن مهره های گردن خود را به تدریج تغییر شکل دهید! مشکل خواب نکردن روی بالش یا بالش خیلی کم است. “چینگدائو بالش” همچنین گفت که بالش زیاد است ، حتی اگر مدت طولانی بخوابید و استراحت کنید ، نمی توانید خوب استراحت کنید! این ممکن است دلیل مهمی باشد که چرا طولانی می خوابید اما احساس پیری و خستگی می کنید!

 

استفاده از مواد پر کننده خوب

 

استفاده از مواد پر کننده در دوخت تشک و بالش عروس چیزی است که نرمی و کارآیی بالش را تعیین می کند. در حال حاضر ، انتخاب مواد طبیعی از قبیل کاپوک ، مخمل معطر ، گندم سیاه گندم سیاه ، پنبه ، گل و غیره بسیار محبوب تر است.

همچنین می توان مواد فیزیوتراپی طبیعی مناسبی را برای افزایش تأثیر بالشها مانند کرم ابریشم ، کاسیا اضافه کرد. بذر ، معطر چینی ، اسطوخودوس ، هوانجوجنگزی ، آخرالزمان ، داماد ، برگهای جینکو و غیره می توانید بیش از 10 پرکننده اصلی مختلف و بیش از 40 نوع پرکننده کامپوزیت را انتخاب کنید تا بالشها دارای خاصیت ارتجاعی ، نرمی و جلوه های طبیعی ، به مشتریان امکان می دهد یک مورد مناسب را انتخاب کنند.

با توجه به مواد پر کننده مختلف ، بالش را می توان به سه دسته بالش نرم ، بالش سخت و بالش خنثی تقسیم کرد که انتخاب آن برای مشتریان راحت است. علاوه بر این بالش ها اکثرا نرم و سخت دو طرفه هستند.

 

استفاده از مواد پر کننده خوب

سخن پایانی

کالای خواب دل انگیز افتخار این را دارد که تمامی لوازم مورد نیاز برای کالای خواب را به شما ارائه کند. شما می توانید کالای خواب مورد نیاز خود را از سایت ما تهیه کنید. کیفیت کارهای ما تضمینی است و با قیمت بسیار مناسب به شما تحویل داده می شود.